Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 03/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 1 6:00p 7:30p  >Softball> 8U Softball> 8U - Hanson Practice    LW 
SCAA Field 10 TBD   >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Practice    JH 
6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak Practice    TS 
SCAA Field 3 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Orangetheory-MIN2 Blum Practice  batting cage 6:30-7  TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Practice  batting cage 6:30-7  TS 
SCAA Field 4 6:00p 8:00p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Practice    TS 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Practice    TS 
SCAA Field 9 6:00p 7:30p  >Softball> 8U Softball> 8U - Whitby Practice    LW 
 Tue 03/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 1 6:00p 7:30p  >Softball>10U Softball> 10U - Holifield Practice    LW 
7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Practice    LW 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Practice    TS 
SCAA Field 3 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Practice  Batting cage from 7-7:30  TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy Practice  Batting cage from 6:30-7  TS 
SCAA Field 4 6:00p 8:00p  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Scrimmage  Please arrive at 6pm. We will scrimmage Jersey Mikes around 6:15  TS 
6:00p 8:00p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Practice    TS 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Truliant-TB1-Huitt Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Masonic Lodge-TB5-Smiley Practice    CR 
 Wed 03/20/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Practice    TS 
SCAA Field 3 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Practice  batting cage 7-7:30  TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Orangetheory-MIN2 Blum Practice  batting cage 6:30-7  TS 
SCAA Field 4 6:00p 8:00p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Practice    TS 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Clean Juice-TB2-Franks Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Nothing But Noodles-TB4-Almonte Practice    CR 
South Char Rec Asc - OP4 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> SCRA - Llaneza Game 8U - Whitby   BQ 
Pineville Mem. #1 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> PCAA - Scholz Game 8U - Hanson   LH 
 Thu 03/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 1 6:00p 7:30p  >Softball>10U Softball> 10U - Holifield Practice    LW 
7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Practice    LW 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Masonic Lodge-MP1 Arbogast Practice    TS 
SCAA Field 3 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Practice  Batting cage from 7-7:30  TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy Practice  Batting cage from 6:30-7  TS 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Practice    TS 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Jackson Orthodontics-TB6-Frazier Practice    CR 
SCAA Field 6 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly Practice    CR 
 Fri 03/22/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Challenge Baseball> 8U - CB Murphy Practice    TS 
 Sat 03/23/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 10:00a 11:30a  >Baseball >Machine Pitch> Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak Game Masonic Lodge-MP1 Arbogast    
11:30a 1:00p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Game Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien    
SCAA Field 3 10:00a 12:00p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Game Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy   RB 
12:15p 2:15p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Game Orangetheory-MIN2 Blum   PB 
SCAA Field 4 10:00a 12:00p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Game Orangetheory-MAJ3 Soriano   TS 
12:30p 2:30p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Game LKW Braves-MAJ4   JA 
SCAA Field 5 10:00a 11:00a  >Baseball >T-Ball > Clean Juice-TB2-Franks Game Masonic Lodge-TB5-Smiley   CR 
11:00a 12:00p  >Baseball >T-Ball > Truliant-TB1-Huitt Game Jackson Orthodontics-TB6-Frazier   CR 
SCAA Field 6 10:00a 11:00a  >Baseball >T-Ball > Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly Game Nothing But Noodles-TB4-Almonte   CR 
Steele Creek Field 1 9:00a 10:15a  >Softball>10U Softball> 10U - Holifield Game SCRA - Sawyer   EH 
Indian Trl-Edna Love #4 10:30a 12:00p  >Softball>13U Softball> ITAA - Holly Game 13U - Coleman    
Weddington Field #4 9:00a 10:15a  >Softball> 8U Softball> WCWAA - Isenberg Game 8U - Hanson   DI 
 Sun 03/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 3 1:00p 3:00p  >Challenge Baseball> 10U - CB Blum Practice    TS 
SCAA Field 4 1:00p 3:00p  >Challenge Baseball> 12U - CB Soriano Practice    TS 
SCAA Field 8 1:30p 3:45p  >Baseball >Junior League> Northwest Practice Dilworth Sr Red   SL