Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 04/29/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak Practice    JH 
SCAA Field 3 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Orangetheory-MIN2 Blum Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy Practice    TS 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Minor League> Nothing But Noodles-MIN1 Bankos Practice    TS 
SCAA Field 8 3:00p 6:00p  >Baseball >Unused> Walnut Grove Practice    SL 
SCAA Field 9 6:00p 7:30p  >Softball> 8U Softball> 8U - Whitby Practice    LW 
Steele Creek Field 1 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> 8U - Hanson Game SPYA - Howard   AH 
 Tue 04/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:30p 8:00p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Game Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak   JH 
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> LKW Cubs-MIN7 Game Just Fresh-MIN4 Watson   RW 
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Game Jersey Mike's-MAJ2 Clouden   JA 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Masonic Lodge-TB5-Smiley Game Truliant-TB1-Huitt   CR 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Masonic Lodge-MP1 Arbogast Practice    JH 
SCAA Field 8 3:00p 6:00p  >Baseball >Unused> Walnut Grove Practice    SL 
6:45p 9:00p  >Baseball >Junior League> 14U Team 2 Game 14U Team 1   DP 
Steele Creek Field 1 6:00p 7:15p  >Softball>10U Softball> 10U - Holifield Game SPYA - Hansen Rescheduled from 4/2/19 due to rain/snow  EH 
7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Game PRAA - Pollock    
Clover, Oakridge Middle School 6:00p 8:00p  >Baseball >Minor League> LKW Yankees-MIN5 Game LKW Marlins-MIN6   TS 
 Wed 05/01/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Practice    JH 
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy Game Nothing But Noodles-MIN1 Bankos   
SCAA Field 4 4:00p 6:00p  >Challenge Baseball> 12U - CB Soriano Practice    TS 
6:00p 7:30p  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Practice    TS 
6:30p 8:00p  >Baseball >Majors> Jersey Mike's-MAJ2 Clouden Practice    TS 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Nothing But Noodles-TB4-Almonte Game Clean Juice-TB2-Franks   CR 
SCAA Field 7 6:00p 7:30p  >Baseball >Machine Pitch> Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson Practice    JH 
SCAA Field 8 3:00p 6:00p  >Baseball >Unused> Walnut Grove Practice    SL 
6:00p 7:30p  >Baseball >Big League>Senior League> 16U Team 2 Practice    SL 
SCAA Field 9 6:00p 7:30p  >Softball> 8U Softball> 8U - Hanson Practice    LW 
Steele Creek Field 1 6:00p 7:15p  >Softball> 8U Softball> 8U - Whitby Game MPAA - Bowen    
 Thu 05/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 1 6:00p 7:30p  >Softball>10U Softball> 10U - Holifield Practice    LW 
7:30p 9:00p  >Softball>13U Softball> 13U - Coleman Practice    LW 
SCAA Field 10 6:30p 8:00p  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Game Masonic Lodge-MP1 Arbogast    
SCAA Field 2 6:00p 7:30p  >Baseball >Minor League> Just Fresh-MIN4 Watson Practice    TS 
SCAA Field 3 6:30p 8:30p  >Baseball >Minor League> LKW Yankees-MIN5 Game Orangetheory-MIN2 Blum   PB 
SCAA Field 4 6:30p 8:30p  >Baseball >Majors> Orangetheory-MAJ3 Soriano Game LKW Braves-MAJ4   TS 
SCAA Field 5 6:00p 7:00p  >Baseball >T-Ball > Jackson Orthodontics-TB6-Frazier Game Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly   CR 
SCAA Field 8 4:00p 6:30p  >Baseball >Unused> Walnut Grove Game    SL 
6:45p 9:00p  >Baseball >Junior League> 14U Team 3 Game 14U Team 2   RW 
 Fri 05/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 6:00p 7:30p  >Challenge Baseball> 8U - CB Murphy Practice    TS 
SCAA Field 4 6:00p 7:30p  >Challenge Baseball> 12U - CB Soriano Practice    TS 
SCAA Field 8 6:30p 8:30p  >Baseball >Big League>Senior League> 16U Team 1 Practice    SL 
 Sat 05/04/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 10 9:00a 10:30a  >Baseball >Machine Pitch> Jersey Mikes Berewick-MP3 OBrien Game Carol Reithmiller,CPA-MP2 Hobson    
10:30a 12:00p  >Baseball >Machine Pitch> Masonic Lodge-MP1 Arbogast Game Jackson Orthodontic-MP4 Jaroscak   JH 
SCAA Field 3 9:00a 11:00a  >Baseball >Minor League> LKW Cubs-MIN7 Game Nothing But Noodles-MIN1 Bankos   RB 
11:15a 1:15p  >Baseball >Minor League> Orangetheory-MIN2 Blum Game Just Fresh-MIN4 Watson   PB 
SCAA Field 4 9:00a 11:00a  >Baseball >Majors> Truliant-MAJ1 Forsythe Practice  practice at 9am instead of game  TS 
SCAA Field 5 10:00a 11:00a  >Baseball >T-Ball > Truliant-TB1-Huitt Game Dick's Sporting Goods-TB3-Eastly   CR 
11:00a 12:00p  >Baseball >T-Ball > Masonic Lodge-TB5-Smiley Game Jackson Orthodontics-TB6-Frazier   CR 
SCAA Field 6 10:00a 11:00a  >Baseball >T-Ball > Nothing But Noodles-TB4-Almonte Game Clean Juice-TB2-Franks   CR 
SCAA Field 8 10:00a 12:15p  >Baseball >Junior League> 14U Team 1 Game Coul Oak     
12:45p 3:00p  >Baseball >Junior League> 14U Team 3 Game MARA 1   RW 
Steele Creek Field 1 9:00a 10:15a  >Softball>10U Softball> 10U - Holifield Game SCRA - Vandiver   EH 
Clover, Oakridge Middle School 9:00a 11:00a  >Baseball >Minor League> LKW Marlins-MIN6 Game Dick's Sporting Goods-MIN3Murphy   
11:00a 1:00p  >Baseball >Majors> LKW Braves-MAJ4 Game Orangetheory-MAJ3 Soriano   TS 
Matthews, MARA 12:00p 2:15p  >Baseball >Big League>Senior League> MARA SR 1 Game 16U Team 1   SL 
2:30p 4:45p  >Baseball >Big League>Senior League> MARA SR 2 Game 16U Team 2    
Mint Hill Field #2 11:45a 1:15p  >Softball>13U Softball> MHAA - Mullis Game 13U - Coleman   BC 
Waxhaw Elem. #2 10:15a 11:30a  >Softball> 8U Softball> WAA - Eatmon Game 8U - Hanson   LE 
 Sun 05/05/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
SCAA Field 3 1:00p 3:00p  >Challenge Baseball> 10U - CB Blum Practice    TS